Hopp til hovedinnhold
Hopp til hovedmeny
Hopp til lokalmeny
Hopp til støttemeny

Brød som tilbehør til sommermaten

For å skape det perfekte sommermåltid er også tilbehøret viktig. Det kan gjøre den store forskjellen med enhver rett når det velges riktig. I SPAR/EUROSPAR finnes det perfekte tilbehøret til alle sommerretter, om det skulle være til grillretter, kalde retter eller lekre sjømatretter.

Grillmat

Til all grillmat, fisk som kjøtt, anbefaler vi Focaccia fra French Bakery som kommer i to smaksvarianter: Focaccia med Tomat og Pesto og Focaccia med Marinert Oliven. Den er klar til servering, men kan også lunes i ovnen eller på grillen for å bli helt perfekt til grillmaten. Med Focaccia som tilbehør setter du et sydhavspreg på sommermaten. Kan også nytes sammen med en god sommersalat som en deilig sommerlunsj eller som tilbehør til sommertapas. 

 

Skalldyr

Til skalldyr og fiskemåltidet i sommer anbefaler vi Mørkt Steinovnsbakt fra French Bakery, som er et surdeigsbrød med smak som komplimenterer fisk og skalldyr på en smaksrik måte.

 

Sommermaten

Brytebrød er også gode alternativer som tilbehør til sommermaten. I SPAR får du både fine og grove varianter. Dette er smakrike brød som er ekte håndverk og som også gjør seg dekorativt på sommerbordet.

 

Fra frysedisken kan vi å år anbefale nyheten fra Hatting, grove hvitløksbaguetter. Disse baguettene varmes i ovnen slik de er eller man kan høyne opplevelsen ved å legge skiver av en god ost over, for så å varme i ovnen og servere som tilbehør til salat eller grillmat!

 

Ønsker alle våre kunder en smaksrik sommer :-)

artikler

Brød
Start grillsesongen!
Start grillsesongen!

Endelig er våren her med lange dager og varmere vær. Men det beste av alt er at grillsesonge...


Tilbehør til grillmaten finner du hos SPAR
Tilbehør til grillmaten

Like viktig som god grillmat er spennende tilbehør. Det er alltid hyggelig å servere smakful...